نمای شسته

نمای شسته

فوریه 21, 2019

یکی از نماهای بسیار رایج در ایران نمای شسته می باشد.در واقع نما شسته جزء نماهای اندودی می باشد. اندود در واقع پوشش یکنواختی است که بر روی سفت کاری ساختمان اجرا می شود.

شسته

نمای شسته جز نماهای اندودی می باشد. اندود در واقع پوشش یکنواختی است که بر روی سفت کاری ساختمان اجرا می شود. سیمان هسته اصلی و تشکیل دهنده این نما را تشکیل می دهد. به همین علت از آن معمولا تحت عنوان نمای سیمان شسته نیز یاد می کنند.

نمای شسته چیست؟

نمای شسته ترکیبی است از سنگ دانه های دانه بندی شده که در بسته بندی با رنگ های متنوع قرمز، مشکی، خاکستری، سبز، سفید و غیره که در بازار یافت می شود. پودر سنگ و سیمان سفید ( البته با توجه به رنگ نهایی نما شسته از سیمان سیاه و رنگ های معدنی هم می توان در این مخلوط استفاده کرد)

این نما بعد از اجرا و به عنوان مرحله پایانی با آب شسته می شود، به اسم نمای شسته رایج است.

نمای شسته
نمای شسته

مزایای نما شسته چیست؟

  • یکی از مزایای نمای شسته در صورتی که خوب اجرا شود استحکام و ماندگاری بالای آن است.
  • می توان طرح های متنوعی مانند نمای سنگ اجرا کرد ولی با هزینه بسیار کمتر.
  • تنوع رنگی بسیار بالا
  • بعضی رنگها کثیفی را نمایان نمی کنند. البته اگر در کار نهایی درز ایجاد کنیم در داخل درزها ممکن است خاک جمع شود و نما را کثیف نشان دهد.

معایب نما شسته چیست؟

  • سرعت اجرای نمای شسته پایین است، شاید در روز حدود ۱۰ متر مربع بتوان اجرا کرد.
  • عایق رطوبت مناسبی نیست. البته می توان روی کار از مواد عایق بیرنگ استفاده کرد.

اجرای نمای شسته و آبساب

نمای شسته سیمانی حاصل ترکیب درصد معینی از سیمان سفید یا سیاه و پودرهای رنگی طبیعی یا پودر سنگ رنگی و سنگ های نمره بندی شده به همراه آب است. ملات حاصل را به وسیله ماله و سایر ابزارهای سیمان کاری روی سطح نما اجرا می کنند. کیفیت نمای پایانی به ظرافت و مهارت استادکاران بستگی دارد.

 اجرای نمای سیمان شسته به دو روش صورت می گیرد. که در ادامه توضیح می دهیم.

مشاهده چند نمونه کار نماهای شسته کیان نما

 روشهای اجرای نمای سیمان شسته

روش اول اجرای نمای سیمان شسته

در این روش، پس از زیرسازی، ملات خمیری سیمان و پودر سنگ نسبتا روانی را با توجه به رنگ مورد نیاز روی دیوار قرار می دهند .سپس اقدام به پاشیدن سنگدانه های ریز رنگی (سنگدانه جوشقان از کیفیت مناسبی جهت این امر برخوردار است) می نمایند.

بوسیله فشار بسیار کمی این سنگدانه ها را داخل ملات خمیری مقداری فرو میبرند و در نهایت بوسیله کشیدن اسفنج آغشته به آب روی سطح آن، سنگدانه ها شسته شده و تا حدودی نمایان می گردد.

روش دوم اجرای نمای سیمان شسته

در این روش، پس از زیرسازی، ملاتی خمیری بوسیله ترکیب نمودن سیمان، پودر سنگ و سنگدانه های رنگی ساخته شده و با ضخامت یک الی سه سانتیمتر روی سطح کشیده می شود.

سپس قبل از خشک شدن و همزمان با پاشیدن آب روی آن، بوسیله ماله سطح آن را صیقلی کرده و در نهایت سطح آن را با اسفنج آغشته به آب تا حدی ماساژ می دهند که سنگدانه های رنگی آن کاملا نمایان گردند.

نما شسته آبساب

لازم به ذکر است که سنگ دانه های به کار رفته در مراحل ساخت نمای شسته باید به طور دقیق دانه بندی شده و طبق معیار از سایزهای مورد نظر به میزان مناسبی استفاده کرد.

سنگ دانه های موجود در نما شسته این است که دارای تنوع رنگی فراوانی است. از جمله می توان به رنگ های سفید، سبز، خاکستری، مشکی، قرمز و …. اشاره کرد.

قابلیت تنوع رنگ در اجرای نما شسته به شما این امکان را می دهد که مناسب با سلیقه ی خود و دیگر اجزای دکوراسیون داخلی ساختمان، رنگ دلخواه را انتخاب و اجرا کنید.

نمای سیمان شسته از نماهایی به شمار می رود که به خاطر صرف هزینه کمتر و استحکام مناسب تری که نسبت به بسیاری از نماها دارد، انتخاب مناسبی می باشد. این نما را می توان با توجه به طرح ارائه شده برای نماسازی ، به صورت تک رنگ یا تلفیقی از رنگ های مختلف اجرا نمود. معمولا در اجرای نمای سیمان شسته در برج ها بیش تر از رنگ سفید بهره گرفته می شود و سنگ های رنگی تیره به شکل نواری جهت تکمیل یک طرح ، برای نماسازی ساختمان به کار می روند.

قیمت سیمانکاری شسته

قیمت دادن نمای شسته بستگی به چند مورد دارد.

  • متراژ نمای سیمان شسته : اگر متراژ کار زیاد باشد قیمت را برحسب متراژ حساب می کنیم و اگر متراژ سیمانکاری شسته کم باشد بازهم برحسب متراژ آن برآورده می شود.
  • ساده و یا پیچیدگی کار: که با توجه به زمان صرف آن ( شسته ای که قراره در سطح نمایی ساده اجرا بشه زمان کمتری نسبت به سطوح پیچیده می برد) قیمت آن هم فرق میکند 
  • شهر ومکان: که قیمت شسته را میتوان با تشخیص شرایط جوی ویا کوهستانی بودن آن منطقه برحسب آن قیمت داد (سیمانکاران)

هموطنان زیز می توانند جهت دریافت قیمت سیمانکاری شسته با کیان نما تماس حاصل نمایند.

جهت سفارشات و عقد قرارداد و ارزیابی پروژه و هرگونه کسب اطلاع با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

۰۹۱۲۹۴۰۴۰۵۴ و ۰۹۱۲۴۳۸۷۶۶۵


محمد رضازاده اسبفروشانی

درباره محمد رضا زاده اسبفروشانی
محمد رضا زاده اسبفروشانی هستم. مدیر سایت کیان نما. سابقه اجرای انواع نماهای سیمانی نظیر نماهای رومی، کلاسیک و مدرن، شسته، انواع طرح های برش سیمانی، طرح سنگ، چوب، آلاچیق و آبشار و کلیه طرح های مربوط به سیمان را دارم.


سیمان و روش ساخت نمای شسته سیمانکاری سیمان مرتبط به نمای ساختمان سیمانکاری نمای کلاسیک یا رومی نماکاری شسته نماکاری رومی سیمانکاری نما نماکاری سیمانی نماکاری

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند

0 دیدگاه