نمای شسته

نمای شسته

فوریه 21, 2019

یکی از نماهای بسیار رایج در ایران نمای شسته می باشد.در واقع نمای شسته جزء نماهای اندودی می باشد. اندود در واقع پوشش یکنواختی است که بر روی سفت کاری ساختمان اجرا می شود.

نمای شسته چیست؟

نمای شسته ترکیبی است از سنگ دانه های دانه بندی شده که در بسته بندی با رنگ های متنوع قرمز، مشکی، خاکستری، سبز، سفید و غیره که در بازار یافت می شود و پودر سنگ و سیمان سفید ( البته با توجه به رنگ نهایی نمای شسته از سیمان سیاه و رنگ های معدنی هم می توان در این مخلوط استفاده کرد)

این نما بعد از اجرا و به عنوان مرحله پایانی با آب شسته می شود، به اسم نمای شسته رایج است.

نمای شسته
نمای شسته

مزایای نمای شسته چیست؟

  • یکی از مزایای نمای شسته در صورتی که خوب اجرا شود استحکام و ماندگاری بالای آن است.
  • می توان طرح ها ی متنوعی مانند نمای سنگ اجرا کرد ولی با هیزینه بسیار کمتر.
  • تنوع رنگی آن بسیار بالا می باشد.
  • بعضی رنگها کثیفی را نمایان نمی کنند. البته اگر در کار نهایی درز ایجاد کنیم در داخل درزها ممکن است خاک جمع شود و نما را کثیف نشان دهد.

معایب نمای شسته چیست؟

  • سرعت اجرای نمای شسته پایین است، شاید در روز حدود ۱۰ متر مربع بتوان اجرا کرد.
  • عایق رطوبت مناسبی نیست. البته می توان روی کار از مواد عایق بیرنگ استفاده کرد.

 اجرای نمای سیمان شسته

 اجرای نمای سیمان شسته به دو روش زیر صورت می گیرد.

روش اول: پس از زیرسازی، ملات خمیری سیمان و پودر سنگ نسبتا روانی را با توجه به رنگ مورد نیاز روی دیوار قرار می دهند سپس اقدام به پاشیدن سنگدانه های ریز رنگی (سنگدانه جوشقان از کیفیت مناسبی جهت این امر برخوردار است) می نمایند.

بوسیله فشار بسیار کمی این سنگدانه ها را داخل ملات خمیری مقداری فرو میبرند و در نهایت بوسیله کشیدن اسفنج آغشته به آب روی سطح آن، سنگدانه ها شسته شده و تا حدودی نمایان می گردد.

روش دوم: پس از زیرسازی، ملاتی خمیری بوسیله ترکیب نمودن سیمان، پودر سنگ و سنگدانه های رنگی ساخته شده و با ضخامت یک الی سه سانتیمتر روی سطح کشیده می شود.

سپس قبل از خشک شدن و همزمان با پاشیدن آب روی آن، بوسیله ماله سطح آن را صیقلی کرده و در نهایت سطح آن را با اسفنج آغشته به آب تا حدی ماساژ می دهند که سنگدانه های رنگی آن کاملا نمایان گردند.

لازم به ذکر است که سنگ دانه های به کار رفته در مراحل ساخت نمای شسته باید به طور دقیق دانه بندی شده و طبق معیار از سایزهای مورد نظر به میزان مناسبی استفاده کرد.

مشاهده چند نمونه کار نمای شسته کیان نما

نکته حائز اهمیت در رابطه با سنگ دانه های موجود در نمای شسته این است که دارای تنوع رنگی فراوانی بوده و از جمله ی آن ها می توان به رنگ های سفید، سبز، خاکستری، مشکی، قرمز و …. اشاره کرد.

قابلیت تنوع رنگ در اجرای نما شسته به شما این امکان را می دهد که مناسب با سلیقه ی خود و دیگر اجزای دکوراسیون داخلی ساختمان، رنگ دلخواه را انتخاب و اجرا کنید.

قیمت سیمانکاری شسته

قیمت دادن نمای شسته بستگی به چند مورد دارد.

  • متراژ نمای سیمان شسته : اگر متراژ کار زیاد باشد قیمت را برحسب متراژ حساب می کنیم و اگر متراژ سیمانکاری شسته کم باشد بازهم برحسب متراژ آن برآورده می شود.
  • ساده و یا پیچیدگی کار: که با توجه به زمان صرف آن ( شسته ای که قراره در سطح نمایی ساده اجرا بشه زمان کمتری نسبت به سطوح پیچیده می برد) قیمت آن هم فرق میکند 
  • شهر ومکان: که قیمت شسته را میتوان با تشخیص شرایط جوی ویا کوهستانی بودن آن منطقه برحسب آن قیمت داد (سیمانکاران)

هموطنان زیز می توانند جهت دریافت قیمت سیمانکاری شسته با کیان نما تماس حاصل نمایند.

جهت سفارشات و عقد قرارداد و ارزیابی پروژه و هرگونه کسب اطلاع با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

۰۹۱۲۹۴۰۴۰۵۴ و ۰۹۱۲۴۳۸۷۶۶۴


محمد رضازاده اسبفروشانی

درباره محمد رضا زاده اسبفروشانی
محمد رضا زاده اسبفروشانی هستم. مدیر سایت کیان نما. سابقه اجرای انواع نماهای سیمانی نظیر نماهای رومی، کلاسیک و مدرن، شسته، انواع طرح های برش سیمانی، طرح سنگ، چوب، آلاچیق و آبشار و کلیه طرح های مربوط به سیمان را دارم.


قیمت نمای رومی قیمت نمای سیمانی نمای کلاسیک نماکاری رومی اجرای نمای سیمانی نماکاری شسته سیمانکاری نما نماکاری سیمانی نماکاری محمد رضا زاده اسبفروشانی

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند

0 دیدگاه