پروژه-سنندج-پاسداران

نمای شسته سیمانکاری +اجرای تخصصی نمای شسته انواع نما

برای اجرای نمای شسته سیمانکاری نیاز به لوازمی برای کروم بندی و ژوئن گذاری است. نمای شسته امروزه یکی از پرطرفدارترین نماهای ساختمان است که درطرح ها و رنگهای مختلف اجرامی شود. 

نمای شسته

یکی از نماهای بسیار رایج در ایران نمای شسته می باشد.در واقع نما شسته جزء نماهای اندودی می باشد. اندود در واقع پوشش یکنواختی است که بر روی سفت کاری ساختمان اجرا می شود.

شسته در نمای شسته سیمانکاری

نمای شسته جز نماهای اندودی می باشد. اندود در واقع پوشش یکنواختی است که بر روی سفت کاری ساختمان اجرا می شود. سیمان هسته اصلی و تشکیل دهنده این نما را تشکیل می دهد. به همین علت از آن معمولا تحت عنوان نمای سیمان شسته نیز یاد می کنند.

نمای شسته چیست؟

نمای شسته ترکیبی است از سنگ دانه های دانه بندی شده که در بسته بندی با رنگ های متنوع قرمز، مشکی، خاکستری، سبز، سفید و غیره که در بازار یافت می شود. پودر سنگ و سیمان سفید ( البته با توجه به رنگ نهایی نما شسته از سیمان سیاه و رنگ های معدنی هم می توان در این مخلوط استفاده کرد)

این نما بعد از اجرا و به عنوان مرحله پایانی با آب شسته می شود، به اسم نمای شسته رایج است.

نمای شسته
نمای شسته

مزایای نما شسته چیست؟

 • یکی از مزایای نمای شسته در نمای شسته سیمانکاری این است که در صورتی که خوب اجرا شود استحکام و ماندگاری بالای آن است.
 • می توان طرح های متنوعی مانند نمای سنگ اجرا کرد ولی با هزینه بسیار کمتر.
 • تنوع رنگی بسیار بالا
 • بعضی رنگها کثیفی را نمایان نمی کنند. البته اگر در کار نهایی درز ایجاد کنیم در داخل درزها ممکن است خاک جمع شود و نما را کثیف نشان دهد.

معایب نما شسته چیست؟

 • سرعت اجرای نمای شسته پایین است، شاید در روز حدود ۱۰ متر مربع بتوان اجرا کرد.
 • عایق رطوبت مناسبی نیست. البته می توان روی کار از مواد عایق بیرنگ استفاده کرد.

اجرای نمای شسته و آبساب در نمای شسته سیمانکاری

نمای شسته سیمانی حاصل ترکیب درصد معینی از سیمان سفید یا سیاه و پودرهای رنگی طبیعی یا پودر سنگ رنگی و سنگ های نمره بندی شده به همراه آب است. ملات حاصل را به وسیله ماله و سایر ابزارهای سیمان کاری روی سطح نما اجرا می کنند. کیفیت نمای پایانی به ظرافت و مهارت استادکاران بستگی دارد.

 اجرای نمای سیمان شسته به دو روش صورت می گیرد. که در ادامه توضیح می دهیم.

 روشهای اجرای نمای سیمان شسته

در ادامه دو روش اجرای نمای سیمان شسته یا نمای شسته سیمانکاری را به طور خلاصه شرح خواهیم داد.

روش اول اجرای نمای سیمان شسته

در این روش، پس از زیرسازی، ملات خمیری سیمان و پودر سنگ نسبتا روانی را با توجه به رنگ مورد نیاز روی دیوار قرار می دهند .سپس اقدام به پاشیدن سنگدانه های ریز رنگی (سنگدانه جوشقان از کیفیت مناسبی جهت این امر برخوردار است) می نمایند.

بوسیله فشار بسیار کمی این سنگدانه ها را داخل ملات خمیری مقداری فرو میبرند و در نهایت بوسیله کشیدن اسفنج آغشته به آب روی سطح آن، سنگدانه ها شسته شده و تا حدودی نمایان می گردد.

روش دوم اجرای نمای سیمان شسته

در این روش، پس از زیرسازی، ملاتی خمیری بوسیله ترکیب نمودن سیمان، پودر سنگ و سنگدانه های رنگی ساخته شده و با ضخامت یک الی سه سانتیمتر روی سطح کشیده می شود.

سپس قبل از خشک شدن و همزمان با پاشیدن آب روی آن، بوسیله ماله سطح آن را صیقلی کرده و در نهایت سطح آن را با اسفنج آغشته به آب تا حدی ماساژ می دهند که سنگدانه های رنگی آن کاملا نمایان گردند.

نما شسته آبساب

لازم به ذکر است که سنگ دانه های به کار رفته در مراحل ساخت نمای شسته باید به طور دقیق دانه بندی شده و طبق معیار از سایزهای مورد نظر به میزان مناسبی استفاده کرد.

سنگ دانه های موجود در نما شسته برای نمای شسته سیمانکاری این است که دارای تنوع رنگی فراوانی است. از جمله می توان به رنگ های سفید، سبز، خاکستری، مشکی، قرمز و …. اشاره کرد.

قابلیت تنوع رنگ در اجرای نما شسته به شما این امکان را می دهد که مناسب با سلیقه ی خود و دیگر اجزای دکوراسیون داخلی ساختمان، رنگ دلخواه را انتخاب و اجرا کنید.

نمای سیمان شسته از نماهایی به شمار می رود که به خاطر صرف هزینه کمتر و استحکام مناسب تری که نسبت به بسیاری از نماها دارد، انتخاب مناسبی می باشد. این نما را می توان با توجه به طرح ارائه شده برای نماسازی ، به صورت تک رنگ یا تلفیقی از رنگ های مختلف اجرا نمود. معمولا در اجرای نمای سیمان شسته در برج ها بیش تر از رنگ سفید بهره گرفته می شود و سنگ های رنگی تیره به شکل نواری جهت تکمیل یک طرح ، برای نماسازی ساختمان به کار می روند.

مشاهده مقاله نماکاری ساختمان جهت اطلاعات بیشتر

مقاومت نمای شسته سیمانی

نمای سیمان شسته از ترکیب کردن سنگدانه های رنگی، پودر سنگ، سیمان سفید یا سیمان سیاه و انواع رنگ های معدنی ساخته می شود و به صورت اندود و پوشش روی سفت کاری ساختمان پیاده سازی می شود.

نمای شسته سیمانکاری از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار میباشد و علاوه بر زیبای دارای مقاومت بالا و دارای قابلیت رنگ پذیری میباشد .

نمای شسته دارای مقاومت بسیاردربرابر سرما و گرمای شدید می باشد. به دلیل مقاومت مناسب سیمان در برابر عوامل جوی همچون رطوبت و نیز قیمت پایین تر آن نسبت به مصالح دیگر همچون شیشه ای، آجرنما و … برای  پوشش دهی دیوارهای بیرونی از سیمان استفاده می کنند.

نمای شسته سیمانکاری
نمای شسته سیمانکاری

نماهای سیمانی با نام های مختلفی از جمله نمای رومی، نمای چکشی، نمای تیشه ای، نمای کلنگی، نمای سیمان شسته، نمای کمچه ای و نمای تگری شناخته می شوند. که این نام ها با توجه به روش اجرا، مصالح استفاده شده و همچنین طرح نما، روی آنها گذاشته شده است.

در سیمان کاری شسته ، سیمان شسته یکی از مقاومترین و مستحکم ترین نما ها است که در طرح ها ورنگ های مختلف بنا به مصالح مورد استفاده قابل اجرا می باشد. بی خطر تر از نمای سنگ می باشد و همچنین یک تکه بودن نما هم می شود ودر شرایط گرما و سرما مقاوم تر وکم هزینه تر از نمای سنگ و چوب و … می باشد.

اجرای نمای شسته سیمانی کیان نما
خدمات کیان نما

طرح ها و رنگ بندی در نمای شسته سیمانکاری

رنگ بندی در سیمان شسته  با توجه به سنگ استفاده شده متفاوت می تواند باشد .

در ایران معمولا از۸ نوع سنگ به رنگ های  اصلی  : قرمز جگری، قهوه ای ، لیموئی ، سفید، کرم ، سیاه ، سبز ، سفید استخوانی مورد استفاده قرار می گیرد.
حال با توجه به طراحی نمای ساختمان می توان تک رنگ یا تلفیقی از رنگ ها استفاده کرد . معمولا در برج ها از رنگ سفید استفاده می شود. سنگ های رنگی تیره معمولا به صورت نواری برای تکمیل یک طرح در طراحی نمای ساختمان استفاده می گردد.

برخی مزایای نمای شسته سیمانکاری

 • طول عمر بالا نسبت به بعضی ازمتریالها مورد استفاده در نمای ساختمان
 • خطرات کمتر نسبت به نمای سنگ
 • زیبای خاص و طبیعی نمای سیمان شسته با رنگ های طبیعی
 • مقاوم در شرایط گرمائی و سرمائی ( در برابر هر گونه تغییرات جوی و شرایط آب و هوایی مقاوم و ماندگار است.)
 • برای نمای کلاسیک فوق‌العاده قابل اجرا و زیبا است. 
 • از بین دیگر نماها همانند نمای کامپوزیت، نمای سنگی، نمای آجری، نمای بایرامیکس و موارد دیگر ارزان‌تر است.
 • به دلیل وجود سیمان،مقاومت بالایی نسبت به دیگر نماهای ساختمانی دارد.
 • نماسی سیمانی به ایجاد نمایی صاف و یکپارچه کمک می‌کند.

برخی معایب نمای شسته سیمانکاری

 • عدم اجرای سریع نمای شسته سیمانکاری( اجرای پوشش نمای سیمان شسته کند و زمان بر است) حداکثر اجرا در یک روز کاری ۱۰مترمربع می باشد
 • نمای شسته، عایق رطوبتی خوبی نیست، اما می توان روی کار از مواد عایق بدون رنگ بهره گرفت. این روش برای اجرای کف نیز استفاده می شود. به چنین کفی، کف شسته می گویند. این نوع کف سازی در فضاهای بیرونی و باغ ها کاربرد زیادی دارد.
 • به دلیل وجود سیمان، وزن سازه افزایش می‌یابد.
 • نمای سیمانی خاصیت آنتی استاتیک (تمیزکنندگی) ندارد، یعنی به راحتی گرد و خاک را به خود جذب می‌کند.
 • بعد از گذشت زمان و با وجود آلودگی‌های شهری، نمای سیمانی رنگ تیره به خود می‌گیرد.

نمای سیمان شسته کلاسیک

یکی از محبوب‌ترین نماها در طراحی و اجرای نما مورد استقبال زیادی قرار گرفته است، نمای سیمان شسته کلاسیک است. به دلیل مقاومت بسیار بالایی که در برابر افزایش و کاهش دمای محیط دارد، به شدت مورد استقبال اجرا در شرایط آب هوایی مختلف قرار گرفته است. همچنین با توجه نمودن به مقاومت بالایی که نسبت به سایر نماها دارد، از قیمت مناسبتری نیز برخوردار است.

این نما را می‌توان در رنگ‌های مختلفی مانند سفید، مشکی، کرم، قهوه‌ای، خاکستری و … اجرا نمود. که از محبوب‌ترین آن‌ها می‌توان به اجرای نمای سیمانی شسته کلاسیک با رنگ سفید اشاره نمود.

قیمت سیمانکاری شسته و اجرای تخصصی نمای شسته انواع نما شسته

قیمت دادن نمای شسته و اجرای تخصصی نمای شسته انواع نما شسته بستگی به چند مورد دارد.

 • متراژ نمای سیمان شسته : اگر متراژ کار زیاد باشد قیمت را برحسب متراژ حساب می کنیم و اگر متراژ سیمانکاری شسته کم باشد بازهم برحسب متراژ آن برآورده می شود.
 • ساده و یا پیچیدگی کار: که با توجه به زمان صرف آن ( شسته ای که قراره در سطح نمایی ساده اجرا بشه زمان کمتری نسبت به سطوح پیچیده می برد) قیمت آن هم فرق میکند 
 • شهر ومکان: که قیمت شسته را میتوان با تشخیص شرایط جوی ویا کوهستانی بودن آن منطقه برحسب آن قیمت داد (سیمانکاران)

هموطنان عزیز می توانند جهت دریافت قیمت سیمانکاری شسته با کیان نما تماس حاصل نمایند.

جهت سفارشات و عقد قرارداد و ارزیابی پروژه و هرگونه کسب اطلاع با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

۰۹۱۲۹۴۰۴۰۵۴ و ۰۹۱۲۴۳۸۷۶۶۵

ما انواع سیمانکاری نما را به بهترین وجه برایتان کار می کنیم. جهت سفارش قیمت سیمانکاری نما و نمای شسته سیمانکاری یا مشاوره قیمت تماس بگیرید.

سفارش نمای شسته سیمانکاری


محمد رضازاده اسبفروشانی

درباره محمد رضا زاده اسبفروشانی
محمد رضا زاده اسبفروشانی هستم. مدیر سایت کیان نما. سابقه اجرای انواع نماهای سیمانی نظیر نماهای رومی، کلاسیک و مدرن، شسته، انواع طرح های برش سیمانی، طرح سنگ، چوب، آلاچیق و آبشار و کلیه طرح های مربوط به سیمان را دارم.


اجرای نمای شسته نمای رومی نماکاری نمای مدرن سیمانی ساختمان قیمت نمای سیمانی نماکاری سیمانی کلاسیک نمای کلاسیک سیمانکاری نمای ساختمان اجرای نمای سیمانی

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند

0 دیدگاه