اجرای پلاستر

اجرای پلاستر

چگونگی اجرای زیر ساخت یا اجرای پلاستر مناسب و با کیفیت را شرح خواهیم داد.اولین مرحله و مهمترن کار در اجرای کلیه نماهای سیمانی و سیمانکاری نمای ساختمان اجرای زیر ساخت مناسب و دقیق می باشد.

پلاستر چیست؟

پلاستر نوعی لایه پوششی است که در زمان بازسازی ساختمان به دیوار، ستون، سقف و کف اضافه می شود. پلاستر لایه ای اضافه است که برای محافظت بیشتر به تمام دیوارها در یک ساختمان اضافه می شود.

انواع پلاستر

انواع پلاستر بطور کلی به سه دسته زیر تقسیم میشود:

  • الف- پایه گچی.
  • ب- پایه آهکی.
  • ج- پایه سیمانی

چند مرحله که باید قبل از اجرای سطح مورد نظر (اجرای پلاستر) صورت گیرد:

در ابتدا باید از با کیفیت بودن مصالح مطمئن شد. برای مثال با استفاده از سیمان مرغوب که با شرایط محیطی سازگار باشد، با استفاده از ماسه مرغوب و با کیفیت (استفاده از الیاف و چسب بتن برای جلوگیری از ترک خوردگی توصیه می شود).

۱- زدودن گردو خاک نشسته بر سط مورد نظر به وسیله آب.

۲- در محل هایی که با به هم پیوستن دیوار و ستون بتنی یا آهنی شکاف هایی که به وجود آمده است، را طوری می پوشانیم که در آینده ترک نخورد و از هم جدا نشود. (استفاده از چسب بتن در این مرحله بسیار مفید واقع می شود.)

۳- با انداختن تاپونه سطح مورد نظر را شاغول کرده و ریسمان کشی می کنیم.

۴- در آخر شروع به ساخت ملات کرده و به وسیله سیمان کروم بندی می کنیم و به اجرای سطح مورد نظر می پردازیم. بعد از اتمام کار ضمناً باید به مدت ۲ روز به سطح مورد نظر آب بدهیم تا استحکام بالایی داشته باشد.


محمد رضازاده اسبفروشانی

درباره محمد رضا زاده اسبفروشانی
محمد رضا زاده اسبفروشانی هستم. مدیر سایت کیان نما. سابقه اجرای انواع نماهای سیمانی نظیر نماهای رومی، کلاسیک و مدرن، شسته، انواع طرح های برش سیمانی، طرح سنگ، چوب، آلاچیق و آبشار و کلیه طرح های مربوط به سیمان را دارم.


سیمان و روش ساخت نمای شسته سیمانکاری سیمان مرتبط به نمای ساختمان سیمانکاری نمای کلاسیک یا رومی نماکاری شسته نماکاری رومی سیمانکاری نما نماکاری سیمانی نماکاری

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند

0 دیدگاه