پیمانکاری-نما

طراحی نما و اجرا با گروه پیمانکاری نمای کیان نما

پیمانکاری نما و پیمانکار نما و طراحی نما و اصول آن مفاهیمی هستند که در ابتد به آنها اشاره می کنیم و سپس به گروه پیمانکاری کیان نما می پردازیم.

پیمانکاری نما چیست؟

انجام کلیه امور ساختمانی، پیمانکاری ساختمان اعم از خاک برداری، بتن ریزی، اسکلت، سفت کاری، دیوارچینی، نازک کاری، طراحی نما، طراحی داخلی و … را یمانکاری نما می گویند.

پیمانکار نما چه وظایفی دارد؟

نمای تمامی پروژه های عمرانی  که در شهرها در حال انجام و اجرا می باشد توسط مجریان صلاحیت داری اجرا می گردد که پیمانکار نما نامیده میشود.
پروژه اجرای نما از برنامه ریزی اولیه و جذب پیمانکاران خرد تا مدیریت و بررسی نحوه انجام مطلوب احداث نما در تمامی مراحل در حوزه عملکرد و مسئولیت پیمانکار نما می باشد.

پیمانکاری نما ی ساختمان

پیمانکاری و سیمانکاری نما ی کیان نما

شسته سیمانی(سیمانکاری نما) حاصل از ترکیب درصد معینی از سیمان سفید یا سیاه (با توجه رنگ نمای پایانی انتخاب میشود) و پودر های رنگی طبیعی یا پودر سنگ رنگی و سنگ های نمره بندی شده به همراه آب ترکیب شده و ملات مینماییم و بوسیله ماله و سایر ابزار اهای سیمانی کاری روی سطح کار اجرا می شود.

مشاهده مقاله نماکاری ساختمان جهت اطلاعات بیشتر

در این بین سالها تجربه گروه کیان نما برای بهتر انجام دادن نمای شسته به مددمان می آید

 • اجرای انواع نمای سیمانی ( کلاسیک-رومی-شسته-چکشی و ابزار) توسط کادر مجرب و با ارایه نمونه کار
 • سیمانکاری و سنگ نمای ساختمان ها و برج ها

طراحی نما و پیمانکاری نما

نمای ساختمان در واقع نشان از هویت و کاربری ساختمان دارد. نمای ساختمان می تواند حالات مختلفی داشته باشد و با مواد و مصالح متفاوتی ساخته شد. این که کدام متریال را برای طراحی نما ساختمان خود انتخاب کنید اهمیت زیادی دارد.

برای انتخاب متریال و مصالح برای طراحی ساختمان ، می توانید از یک معمار یا طراح داخلی کمک بگیرید. این افراد می توانند به شما برای انتخاب بهترین نما کمک کنند.

اصول طراحی نما و نکات مهم طراحی نمای ساختمان برای اجرای تخصصی نما

عوامل مختلفی در طراحی نمای ساختمان تاثیر دارد. برخی از این عوامل برخی از اصول اولیه طراحی نما عبارتند از:

 • متریال و مصالح، مصالحی که در یک منطقه در دسترس­تر هستند اجرای نمای ساختمان را راحت­ تر می­ کند. متریالی که قرار است از شهری دیگر حمل شود و به محل ساختمان آورده شود هزینه­ ی حمل و نقل را به هزینه اجزای نما اضافه می­ کند. همچنین شرایط آب و هوایی در انتخاب متریال تاثیرگذار است.استفاده از متریال مناسب، انتخاب مصالح مناسب برای محافظت از ساختمان در برابر بلایای طبیعی و حوادث مانند آتش سوزی
 • اصول و ضوابط طراحی نما، نمی­توان از هر نوع مصالح و فرمی برای طراحی نما استفاده شود. معماران و طراحان با توجه به قوانین شهرداری به طراحی نما میپردازند. به طور مثال طراحی نمای رومی با جزئیات برجسته در برخی از شهرها ممنوع اعلام شده است.
 • نمای ساختمان باید مورد تایید کارفرما باشد، در نتیجه طراحان در انتخاب طرح نمای ساختمان باید سلیقه کارفرما را مد نظر قرار می­دهند.
 • یکی دیگر از اصول نمای ساختمان سبک طراحی نما است. انتخاب سبک طراحی مناسب با کاربری و منطقه ساختمان است. نمای ساختمان می­تواند در انواع؛ مدرن، کلاسیک، سنتی، مینیمال و.. طراحی شود.
 • اگر بودجه مورد نظر برای طراحی نمای ساختمان مشخص باشد، طراح می­ داند که از چه متریالی استفاده کند. اگر هم مشکلی از نظر بودجه وجود نداشته باشد؛ بر اساس اصول طراحی نما بهترین نوع مصالح و سبک را انتخاب می ­کند.
 • در طراحی نمای ساختمان علاوه بر رعایت اصول طراحی باید به قابل اجرا بودن و جزئیات اجرایی هم توجه شود. مقدار وزنی که نما دارد، نوع اتصالات نما به ساختمان و روش اجرای نما باید در حین طراحی نما باید مورد توجه قرار بگیرد.
 • زیبایی در روز و شب، همانطور که زیبایی نما در طی روز اهمیت دارد، نورپردازی در طی شب هم مهم است. با نورپردازی درست نمای ساختمان علاوه بر روشن شدن بنا، ساختمان شاخص ­تر و زیباتر می­ شود.
 • عدم اتلاف انرژی و مقاومت مصالح در فصول سرد و گرم. داشتن نمای ساختمان مناسب به ساختمان شما این امکان را می دهد تا در فصل سرد، گرما را درون خانه حفظ کند و اجازه‌ی ورود هوای سرد به داخل را ندهد. همچنین در فصل گرم هوای خنک را در داخل محیط خانه نگه می دارد.
 • کاربری ساختمان، شما در اولین مرحله باید کاربری مناسب برای نمای خود انتخاب کنید. نمای یک ساختمان تجاری با یک ملک اداری کاملا متفاوت است. البته موضوعی که باید در نظر داشت، سلیقه‌ی افراد حاضر در مجموعه است. 
 • توجه به شرایط اقلیمی، دقت کنید که بنا کجا ساخته شده است و شرایط آب و هوایی چگونه است؟ برخی از متریال و یا فرم­ها برای هر نوع آب و هوایی مناسب نیستند. به طور مثال بهتر است برای شهری که بارندگی زیادی دارد از چوب استفاده نکنید.طراحی نما در سبک منطقه و اقلیم جوی که ساختمان واقع شده است.

اجرای حرفه ای نما

در ادامه به بیان برخی از نکات مهمی که برای اجرای حرفه ای نما ضروری است می پردازیم:
۱- طراحی مطابق با بودجه کارفرما باشد
اهمیت این موضوع قطعاً برای هر یک از شما آشکار است. یک پیمانکار حتما باید به میزان سطح مالی کارفرما توجه کند؛ چه بسا بنا‌هایی با زیباترین و اصولی‌ترین نمای ساختمان طراحی شدند اما در آخر به مرحله اجرا نرسیدند.

۲- اجرا و طراحی نما با توجه به اقلیم منطقه
شاید عجیب به نظر آید اما نوع اقلیم منطقه، دیگر موضوع مهم دیگریست که به هنگام طراحی یک نمای ساختمان باید به آن توجه کرد. به خصوص در کشوری همچون ایران که به تنوع اقلیم معروف می باشد.برای مثال در مناطق سردسیر از کشور، اجرای نما های شیشه‌ای در کنار پنجره‌ های سرتاسری بزرگ به ویژه در جهات بادگیر توصیه نمی‌شود، در مقابل در بخش ‌های شمالی کشور، به منظور سیرکولاسیون هوا و نورگیری، استفاده از پنجره‌ های سرتاسری و بزرگ‌تر رایج‌تر است.

۳- بهره‌گیری از سبک معماری مشخص
اجرا و طراحی بنای ساختمان فرایندی کاملاً تخصص و حرفه ایست که جز مهندس معماران اهل فن و با تجربه، نباید به دست کسی دیگری صورت گیرد. بسیاری از سازندگان و کارفرمایان بدون هیچ اندیشه و تفکری، نمای برج یا ساختمان خود را از بنای دیگری کپی می‌کنند؛ توجه داشته باشید که این موضوع می‌تواند آسیب و مشکلات جدی به بار آورد.

۴- زیبایی نمای بیرونی ساختمان

۵- استفاده بهینه از انرژی و جلوگیری از اتلاف آن

۶- ایجاد لایه مقاوم برای بالا بردن عمر ساختمان

نمونه کارهای پیمانکاری نما ی ساختمان و اجرای تخصصی نما

برخی از نماهای قابل اجرا توسط استادکاران ماهر و گروه پیمانکاری نما کیان نما:

 • اجرای نماهای سیمان شسته در طرح ها و رنگ های متنوع درسراسر ایران
 • سیمانکاری شسته نمای ساختمانها
 • تلفیق نمای سیمان شسته و طرح سنگ
 • نماکاری سیمانی برای اجرای تخصصی نما
 • نماکاری طرح سنگ سیمانی ساختمان
 • برشکاری نمای سیمانی
 • اجرای انواع نماها

ویژگی ها و خصوصیات کلی یک پیمانکار نما

پیمانکار نما باید موارد مختلفی مانند زیبایی شناسی مربوط به نما، تسلط به تولید و نصب المانها، توجه به ویژگی های مصالح ساختمانی، توجه به ویژگی های سازه، وضعیت اقلیمی و تاثیر آن بر دوام نمای ساخته شده آگاه باشد.

 • پیمانکار نما باید تخصص و مهارت کافی در اجرای نما را داشته باشد و میتواند شخص حقیقی باشد.
 • باید قبل از اجرای عملیات برنامه زمان بندی برای اجرای نما را آماده و ارائه کند.
 • پیمانکار نما باید توانایی انتخاب مصالح با کیفیت و نکات مربوط به اجرای مصالح را داشته باشد.
 • پیمانکار نما باید به نکات فنی اجرای نما توجه کند و خلاقیت و ارائه پیشنهاد در حین انجام کار راداشته باشد.
 • باید تمرکز خود را برای اجرای بهتر و سریعتر پروژه بکار گیرد و انسانی وظیفه شناس و متعهد باشد.
 • پیمانکار نما باید به امور مربوط به قراردادها مسلط باشد.

مشاوره و سفارش انجام پروژه های نماکاری برای پیمانکاری نما

هموطنان عزیز جهت مشاهده پروژه های انجام شده توسط گروه نماکاری کیان نما از طریق لینک نمونه پروژه های اجرا شده کیان نما برای تصمیم گیری در تعیین پیمانکار نمای ساختمان اقدام نمایید و جهت مشاوره تلفنی برای پروژه های خود با شماره های زیر می توانید به طور مستقیم با ما در تماس باشید.

شماره های تماس جهت مشاوره با پیمانکار نما و گروه پیمانکاری نما با بیش از ۱۴ سال تجربه در زمینه انواع نماکاری ساختمان: ۰۹۱۲۹۴۰۴۰۵۴- ۰۹۱۲۴۳۸۷۶۶۵


محمد رضازاده اسبفروشانی

درباره محمد رضا زاده اسبفروشانی
محمد رضا زاده اسبفروشانی هستم. مدیر سایت کیان نما. سابقه اجرای انواع نماهای سیمانی نظیر نماهای رومی، کلاسیک و مدرن، شسته، انواع طرح های برش سیمانی، طرح سنگ، چوب، آلاچیق و آبشار و کلیه طرح های مربوط به سیمان را دارم.


اجرای نمای شسته نمای رومی نماکاری نمای مدرن سیمانی ساختمان قیمت نمای سیمانی نماکاری سیمانی کلاسیک نمای کلاسیک سیمانکاری نمای ساختمان اجرای نمای سیمانی

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند

0 دیدگاه