نما-مدرن

نمای مدرن و تفاوت آن با نمای کلاسیک

نمای مدرن، امروزه یکی از محبوبترین و پرطرفدارترین نماهای استفاده شده در شهرها است که فارغ از هرگونه جزئیات، پیچیده خاص خود را دارد و به دور از تزیینات شلوغ بیشتر بر عملکرد و فرم مینیمال ها تاکید دارد.

نمای مدرن چیست؟

طراحی مدرن به معنای سادگی در فرم و طراحی است، در عین حال بر کارایی و مینیمالیزم بودن تمرکز دارد و از تزیینات اضافه جلوگیری میکند.
نورپردازی و سادگی از ویژگی های اصلی در نمای مدرن هستند. یکی از مواردی که در تامین نور ساختمان نقش به سزایی دارد پنجره است به همین دلیل در این نوع طراحی، از پنجره های عمودی و افقی به نحو گسترده ای از کف تا سقف استفاده می شود که ورود نور طبیعی به عمق فضاهای خانه احساس شود.

در طراحی به شیوه ی مدرن، از متریال هایی مانند چوب، آجر و سنگ به صورت ساده استفاده می شود مثلا چوب برای بیان شخصیت طبیعی خود اغلب به جای رنگ آمیزی ، با رنگ طبیعی خود در نمای مدرن استفاده میشود.

نمای مدرن سیمانی

در نماهای سیال و منحنی که در نهایت به سبک مدرن منتهی می شود می توان از متریال سیمان استفاده کرد. نماهای مدرنی که با متریال سیمان سفید اجرا می شوند هزینه اجرای بسیار پایین تری به نسبت سنگ دارند.

خصوصیات و ویژگی های نمای مدرن

از جمله ویژگی‌های نمای مدرن به موارد زیر می‌توان اشاره نمود:

 • سادگی و عملکردی بودن
 • امکان طراحی نما با به کارگیری و استفاده از مصالح متنوع جدید و سنتی و ترکیبی از هر دو، مصالحی هم چون کامپوزیت، آجر، سنگ، چوب، بتن، شیشه و…
 • استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌ها در طراحی مصالح و روش‌های اجرا و ساخت
 • امکان ایجاد تناسب با بودجه کارفرما و اقتصادی بودن این شیوه
نمای-مدرن
طراحی نمای مدرن از گروه سیمانکاری کیان نما

تفاوت نمای مدرن و نمای کلاسیک

تفاوت اصلی نمای کلاسیک و مدرن در میزان تزئینات ساختمان است. در نمای مدرن یا جدید از دو یا چند متریال با رنگ های مختلف استفاده می شود و نقوش، به صورت ترکیبی از خطوط افقی و عمودی و به صورت کلی اجزای زاویه دار با توجه به سلیقه ی کارفرما اجرا می شود.

یکی از تفاوت های طراحی نمای مدرن با طراحی نمای کلاسیک و نمای رومی البته نمای رومی سیمانی، استفاده از نور محیطی متریال های ترکیبی است که کاربرد فراوانی علاوه در نما در طراحی داخلی ساختمان دارد. امروزه یکی از سبک های مورد اقبال در طراحی نمای مدرن طراحی فضاهای چند کاربردی در ساختمان های مدرن می باشد به گونه ای که کاربرد یک فضا در زمان های مختلف توسط کاربر قابل تغییر می باشد.

غالبا در طراحی نمای مدرن ساختمان از چندنوع متفاوت از مصالح استفاده می شود، البته این موضوع به این معنا نیست که بیش از حد تنوع متریال دارد، این گونه از طراحی نما دنبال کننده قواعد معماری مدرن است که دربرگیرنده کنار گذاشتن تزیین های ساختمان و سادگی عناصر استفاده شده در نمای مدرن ساختمان می باشد. در طراحی نمای مدرن ساختمان غالبا از زوایای ۹۰ درجه استفاده می شود.

در طراحی نمای مدرن برخلاف طراحی نمای کلاسیک از نور فضا متریال های ترکیبی استفاده می شود که بسیار پرکارد است. علیرغم طراحی نمای کلاسیک ساختمان استفاده از سنگ در طراحی مدرن ساختمان بیشتر اوقات به صورت ترکیبی با دیگر مصالح معماری استفاده می شود.

انواع طراحی نمای مدرن

در طراحی به شیوه ی مدرن، از متریال هایی مانند چوب، آجر و سنگ به صورت ساده استفاده می شود مثلا چوب برای بیان شخصیت طبیعی خود اغلب به جای رنگ آمیزی ، با رنگ طبیعی خود در نمای مدرن استفاده میشود.

طراحی نمای مدرن ساختمان بر اساس نوع طراحی و همچنین متریال مورد استفاده به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود.

انواع طراحی نمای مدرن:

 • طراحی نمای پست مدرن
 • طراحی نمای مدرن هندسی
 • طراحی نمای مدرن مدولار

هر یک با استفاده از المان های مورد نظر معمار پروژه قابل اجرا می باشند.

انواع مصالح در نمای مدرن

برخی از انواع مصالح که در طراحی مدرن مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

 • نمای ترمووود
 • نمای کامپوزیت
 • نمای اچ پی ال
 • نمای شیشه ای کرتین وال
 • نمای شیشه ای فریم لس
 • نمای شیشه ای اسپایدر
 • نمای سرامیک خشک
 • نمای لوور آلومینیمومی
 • نمای دکوراتیو

نمای مدرن سیمانی

در طراحی و ساخت نمای مدرن با استفاده از سیمان ما نسبت به سایر متریال محدودیت کمتری داریم و حتی می توانیم با استفاده از سیمان طرح های مشابه سایر متریال ها مانند نمای ترمووود و کامپوزیت را ایجاد کرد و نسبت به سایر متریالها نیز دارای مزایای زیادی است از جمله:

 • هزینه مصالح در ساخت نمای مدرن نسبت به سایر متریالها به نسبت پایین تر و بسیار مقرون به صرفه است.
 • نمای سیمانی در عین حال که قیمت پایینی دارد، می‌تواند کیفیتی فراتر از انتظار داشته باشد.
 • از لحاظ ایمنی و آتش سوزی نسبت به سایر مواد از امنیت بالاتری برخوردار است.
 • نمای سیمانی مدرن در برابر عوامل جوی و محیطی بسیار مقاوم است.
 • علاوه بر مهارت استادکار سیمانکاری مدرن، استفاده از مواد و مصالح مرغوب و تولید و به کارگیری ملات با کیفیت نیز در نتیجه مطلوب نهایی کار تاثیر می گذارند.

سفارش اجرای نمای مدرن سیمانی توسط گروه سیمانکاری کیان نما

سیمانکاری مدرن در حال حاضر در انواع ساختمان های لوکس، ویلاها و ساختمان های اعیانی جهت اجرای نما استفاده می شود. از این رو رعایت استانداردهای لازم و استفاده از بهترین و حرفه ای ترین استادکاران اجرای نما برای گرفتن نتیجه مطلوب در این زمینه حائز اهمیت است. یک سیمانکار حرفه ای بایستی بر مهارت هایی چون کروم بندی، زیر سازی آستر یا آستر کشی، ایجاد لیسه و تولید ملات با کیفیت بالا تسلط داشته باشد.

تمامی این مراحل بر نتیجه نهایی کار تاثیرگذار هستند. هموطنان عزیز جهت مشاوره و سفارش اجرای انواع نمای مدرن سیمانی توسط گروه نماکاری کیان نما با شماره های زیر می توانید به طور مستقیم با ما در تماس باشید.

شماره های تماس:

۰۹۱۲۹۴۰۴۰۵۴- ۰۹۱۲۴۳۸۷۶۶۵


محمد رضازاده اسبفروشانی

درباره محمد رضا زاده اسبفروشانی
محمد رضا زاده اسبفروشانی هستم. مدیر سایت کیان نما. سابقه اجرای انواع نماهای سیمانی نظیر نماهای رومی، کلاسیک و مدرن، شسته، انواع طرح های برش سیمانی، طرح سنگ، چوب، آلاچیق و آبشار و کلیه طرح های مربوط به سیمان را دارم.


اجرای نمای شسته نمای رومی نماکاری نمای مدرن سیمانی ساختمان قیمت نمای سیمانی نماکاری سیمانی کلاسیک نمای کلاسیک سیمانکاری نمای ساختمان اجرای نمای سیمانی

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند

0 دیدگاه